همه ي ما دست کم يک بار به نوعي با تجربه ي قطعي برق درگير بوده ايم. اين تجربه اهميت و ارزش داشتن يک ديزل ژنراتور را براي ما بيش از پيش اشکار مي کند. ديزل ژنراتور مولدي است که در هنگام قطع شدن برق با استفاده از سوخت هاي فسيلي و القاي الکترو مغناطيس برق توليد مي کند. ديزل ژنراتورها انواع مختلف با کيفيت و کارايي متفاوتي دارند. ديزل ژنراتور دويتس يکي از بهترين انواع اين مولد است که با توجه به منطبق بودن با استانداردهاي جهاني توانسته است در جهان به شهرت برسد و همواره در صدر انتخاب باشد.


 ديزل ژنراتور دويتس


آشنايي با انواع ژنراتورهاي خانگي و صنعتي


با دانستن ويژگي هاي بهترين ديزل ژنراتور مي توانيد انتخاب بهتر و خريد رضايت بخشي داشته باشيد. يکي از مهم ترين ويژگي هايي که بايد به آن توجه داشته باشيد اين است که اندازه ي مخزن سوخت دستگاه است. ظرفيت پذيرش سوخت براي مدت زماني طولاني اين قابليت را ايجاد مي کند که بتوانيد براي مدت زمان طولاني تري بدون وقفه انرژي الکتريکي مدار را تأمين کنيد.


نوع سوخت دستگاه با توجه به دسترسي بايد انتخاب شود. يکي از عواملي که اهميت زيادي دارد نويز صداي توليد شده توسط ديزل ژنراتور است. در صورتي که نويز صداي توليد شده زياد باشد مي تواند آزار دهنده باشد. به همين دليل در سال هاي اخير روي اين مسئله به شدت کار شده است و انواعي از ديزل ژنراتورها توليد شده اند که صداي کمتري توليد مي کنند و از اين بابت استاندارد هستند.


ژنراتور نيروي الکتريکي توليد نمي کند بلکه تنها انرژي مکانيکي را به انرژي الکتريکي تبديل مي کند. اين انرژي مکانيکي به علت احتراق سوخت هاي فسيلي ايجاد مي شود. حرکت در سيم پيچي ها و القاي الکترومغناطيس مهم ترين عامل ايجاد برق در اين مدار است. قسمت متحرک ژنراتور رتور و قسمتي که ساکن است استاتور ناميده مي شود. روتورها از نظر ساختمان به دو دسته تقسيم يم شوند انواع قطب صاف و انواع قطب برجسته.


موتور حياتي ترين قسمت مولد است و توان مکانيکي مورد نياز براي حرکت ژنراتور را فراهم مي کند. حجم بار خروجي توسط دستگاه به قدرت و توان موتور بستگي دارد. صداي مولد به موتور بستگي دارد. به همين علت بايد در انتخاب موتور دقت داشته باشيد.


ديزل ژنراتور دويتس


انواع ژنراتور


ژنراتورها بر اساس سوخت مصرفي به سه دسته تقسيم ي شوند. ژنراتورهاي گازي، بنزيني و گازوئيلي. بسته به اين که کدام سوخت در دسترس است مي توانيد يکي از اين انواع را انتخاب کنيد. ژنراتورهاي گازي نسبت به انواع بنزيني و گازوئيلي آلايندگي کمتر و آسيب زيست محيطي کمتري دارند. با توجه به قيمت نهايي برق توليد شده مي توانيد يک نوع از اين ژنراتوراها را بر اساس سوخت مصرفي انتخاب و خريداري کنيد. اين مولد مي تواند به عنوان منبع ثانويه يا حتي اوليه ي تأمين برق مورد استفاده قرار بگيرد.


ژنراتورهاي بنزيني کاربرد بيشتري دارند اما براي محيط هايي که سرد و مرطوب هستند چندان مناسب نيستند. انواع گازوئيلي تنها براي مکان هايي مناسبند که تهويه کافي داشته باشند چرا که با آلايندگي زيايد همراه هستند. ژنراتورهاي دو گانه سوز با استفاده از گاز و بنزين کار مي کنند.


ژنراتورها بر اساس کارکرد به سه دسته ي صنعتي، نيکه صنعتي و خانگي تقسيم بندي مي شوند که در مصرف سوخت و ميزان برق توليد شده تفاوت هاي بارزي دارند. در ژنراتورهاي تک فاز از دو رشته سيم استفاده شده است و براي مصارف خانگي مناسب هستند. انواع سه فاز از چهار رشته سيم تشکيل شده اند و براي مصارف صنعتي مناسب هستند.


ديزل ژنراتور دويتس


کلام پاياني


همانطور که گفته شد از ژنراتور مي توانيد براي تأمين برق اضطراري يک مجموعه ي صنعتي يا يک ساختمان مسي استفاده کرد. براي مکان هاي دور افتاده اي که به برق شهر دسترسي ندارند انتخاب مولد مناسب، ساده ترين راه براي دسترسي به برق است. ديزل ژنراتور دويتس يکي از توليدات کمپاني آلماني دويتس است که با توجه به تنوع و کارايي مدل هاي مختلف آن مي توانيد براي خريد آن اقدام کنيد.


در هر حال بايد توجه داشته باشيد ژنراتور را بر اساس نوع نيازتان از نمايندگي معتبر خريداري کنيد. علاوه بر اين در نظر داشته باشيد قبل از خريد مولد با يک کارشناس برق در اين زمينه م کنيد و مناسب ترين و بهينه ترين مولد را انتخاب و خريداري کنيد. نصب و راه اندازي ژنراتورها بايد توسط افراديکه در اين حوزه تخصص دارند انجام شود. 


 


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مهندس سعيد قرباني آبيک_قزوين_ شرکت ملي گاز ايران qorob bi tarane Chris Ana Roseanna مشاغل شيراز شهر سلامت جهانگردان Sarah Stephanie